(ВИДЕО) Гаши: БЕСА ќе даде потписи за Заев да го добие мандатот

Од:

Потпретседателот на БЕСА, Африм Гаши, рече дека со комесарот Хан разговарале за тоа како побрзо Македонија да излезе од 2 годишната криза.

Тој кажа дека Хан порачал оти нема да се меша во одлуките на партиите. Исто така кажа дека БЕСА е подготвена да даде потписи со цел Заев да го добие мандатот, но ако дојде до формирање на Влада тие секако ќе преговараат за да одлучат дали ќе бидат дел од таа Влада или не.