ВИДЕО: Запалено знамето на ЕУ на протестот против двојазичноста

Од:

На денешниот протест на организацијата „Тврдокорни“ и МОС „Против двојазичноста и албанизацијата на Македонија“ беше запалено знамето на Европската унија.

Дел од демонстрантите се фотографираа со запаленото знаме.

На протестот „тврдокорните“ порачаа дека непријателите на македонскиот народ се во Собранието и Владата, кои 27 години го уништуваат сопствениот народ.