ФОТО: Што прави нашиот, а што бугарскиот премиер кога полицијата го тепа народот

Од:

Поднесената оставка на бугарскиот премиер, Бојко Борисов и неговата влада  предизвика бурни реакции на социјалните мрежи во Македонија.

Посебен впечаток на граѓаните им остави образложението на Борисов, односно, дека нема да учествува во работата на преодната влада, во влада во која полицијата си го тепа народот.

548643_613895525303033_2124949243_n1

11 comments

struzanec 20/02/2013 - 19:40 at 19:40

tocno e to gi nagradi site 0olicajci i tie od obezbeduvanjeto

Reply
laze 20/02/2013 - 19:46 at 19:46

Dali trebase Gruevski da podnese ostavka koga Crvrnkovski so tajfata se obide da ja zeme vlasta po nasilen nacin,e ovde so Borisov e sprotivno policijata tepala narod sto se bori za leb te.poevtina struja.Epten treba da e smotan covek ako gi istovetuva ovie slucaevi.

Reply
Aman 21/02/2013 - 13:26 at 13:26

Аман доста со тие лаги, ни деца по дома не би ви поверувале!

Reply
saki 21/02/2013 - 14:42 at 14:42

E vaka Laze sekoja cest neka ti e ama poima nemas abe Borisov ima mu.a i znae kako a ovo nasiov Gruevski nema za zal… samiot cin da se tepa narodot e nevkusen plata zemaat od narodot pa i go tepaat bidi malku opsiren vo pogledite nemoj da gledas samo pred nosot…

Reply
zarko 21/02/2013 - 16:18 at 16:18

уште еден слеп војник … само не знам колку им плаќа боксерот за коментарите… јас не можам да се изначудам на луѓето да се слепи при очи и да не можат да прогледаат… и јас гласав за нив ама сега после 24 се што видов и после последново овој министерот за одбрана не сакам ни името да му спомнам мојата рака за нив нема да гласа

Reply
Сергеј 21/02/2013 - 06:11 at 06:11

Немаше зошто Груевски да поднесува оставка кога неговите горила тепаа по народот кој ги плаќа. Па тоа не беше пропуст во системот. Тоа БЕШЕ системот на Груевски. ( http://otpor.net.tf )

Reply
sanja 21/02/2013 - 08:28 at 08:28

Epten treba da e zabegan covek sto postavuva komandant na UCK za minister za odbrana.Laze?

Reply
Sasho 21/02/2013 - 12:36 at 12:36

Kako li samo ke se custvuva Johan koga pred avion ke go preceka TALAL GAFERI
I TIE MI BILE PATRIOTI-PREDAVNICI

Reply
petar 21/02/2013 - 15:12 at 15:12

Abe Laze golo gaze kolku li te plaka moronceto premiersko sto mu se vovlekuvas vo zadniot obraz? Dosta glumevte kvazi patrioti zaedno so firerceto tvoe.Zasto ne komentiras za namaluvanje na cenata na strujata, zasto ne komentiras za pulenceto vase Talat, zasto ne komentiras za denot na albanskoto zname……i sekojdnevnata penetracija na Ali i Grujo.Moronu eden VMRO-ski nevakciniran.Imaj tri cisti i elaboriraj gi site neuspesi na ovaa vlada koja narodot go dovede na najniska tocka na egzistencija, ili toa ne vi e dozvoleno od Rajstagot? Se naucivte samo Branko e kriv. Ne sporam i Branko imase svoi utki zatoa izgubi na izborite.Kazi mi osven sto ispravte pari so barokniot Diznilend sto drugo storivte asalno vo drzavata.Najpametno e da molcis i kako i site ostanati lepaci na plakati od vladeackata garnitura so IQ pomal od sobna temperatura da si gi priznaete moronskite potezi na “bokserceto”!!!!!!!

Reply
Jone 21/02/2013 - 17:27 at 17:27

Немој така бе Петре,па нели не сме во десетте најмизерни земји во светот.Не зафркнаа ни го зедоја првото место во мизерија, па сите квазипатриоти на цели страници во нивните весници тоа го ставија на прва страница.Остај го Лазе нака лази со бескичмењаците, се знае до каде ќе стигне(туку Бог да чува каква им е
IQ-кој знае да ли знаат што е тоа, на главните, може и министер да стане).Се гледа како во НОРМАЛНА држава реагира Премиерот(Борисов) а како кај нас,најголемите злочинци,арамии и убијци ја водат државата.Блазе си нам.

Reply
keti 22/02/2013 - 11:33 at 11:33

borisov e pameten covek,pa si dade ostavka,nasiot kutar cinovnik e za lecenje,ne znam koj go leci no lekovite ne mu odgovaraat,pratetet go vo nekoja banja da se odmori kutriot,kako pocnal site UCKI ke gi stavi na vlast,bolen covek.

Reply

Leave a Comment

3 × one =