Црвенковски: Од сабота почнуваме со секаков вид отпор!

Од:

Во интервју за Телма претседателот на Социјалдемократскиот сојуз Бранко Црвенковски вели дека кандидирањето на Стевчо Јакимовски за градоначалник и покрај партиската одлука за бојкот, нема да влијае на внатрешното единство во партијата, затоа што, според него, сите други останале на ставот за бојкот на изборите.

Вели дека е горд на градоначалниците и на членството, како и на сите пратеници кои наскоро ќе ги поднесат своите оставки.

Најавува дека од сабота почнуваат со секаков вид отпор кон власта, убеден дека на крај тоа ќе резултира со предвремени парламентарни избори.

10 comments

Pozdrav od Bitola 18/02/2013 - 19:06 at 19:06

Lele ovoj skroz odlape…abre sopartijci seirdzii,daj pomognete mu na covekot greota e..daj odnesete go po bajacki,vo crkvi neka odi,vo dzamii…nekoj bae so rog,nekoj so nishan,bilo kako samo pomos dajte mu na coekot,greoticka e…

Reply
Ернесто 19/02/2013 - 15:30 at 15:30

Поздрав од Талат до тебе…

Reply
SLAVCE 18/02/2013 - 21:02 at 21:02

SAMO NAPREED DO KRAJ

Reply
srdjan 19/02/2013 - 09:01 at 09:01

Nesreko nesrekna, izlezi i izgubi kako masko a ne gi krij svoite bolni ambicii kako nekoj otpor. dosega bev za tebe otsega nesakam ni da ti pomislam na imeto. gi brkas sposobnite luge od partijata koi imaat kapacitet znaenje i moznost nesto da napravat za svoite opstini i izborni edinici. ke glasam za stevco zatoa sto vredi i glasav za nego zatoa sto e stevco a ne sdsm. pacientu bc otkazise veke od svoite bolni ambicii koi ne uspevas da gi realiziras pa poradi toa drugi unistuvas

Reply
Ернесто 19/02/2013 - 15:30 at 15:30

Поздрав од Талат и до тебе…

Reply
esma 19/02/2013 - 13:16 at 13:16

pozdrav od bitola a be vie samo so bajacki i maziii imate rabota

Reply
esma 19/02/2013 - 13:17 at 13:17

srdjan ami toj toa go saka a pak vie ako ste sigurni deka ce izgube covekot pa izlezite na izbori

Reply
Поздрав од Вевчани 19/02/2013 - 13:32 at 13:32

До Поздрав од Битола,
Остај го Бранко и не се секирај за него.Оди на Пастирот да му го честиташ новиот министер за одбрана, командант Форина. Абре, до толку слеп го мислите македонскиот народ па сте се зафатаиле по цел ден за Бранко. Излези на улица и погледни како живее народот а не само на компјутер си седнал и не стануваш.

Reply
Pozdrav od Bitola 19/02/2013 - 19:36 at 19:36

Dosega go zalav nego ama otsega poveke ve zalam Vas…se prodavate za 1oo grama cokolado i toa nekvalitetno….

Reply
vlado 19/02/2013 - 20:12 at 20:12

abe za bajacki e vasiot grujo covekot koj niz nisan gi gledase makedonskite vojnici im go naznaci za ministe sramota

Reply

Leave a Comment

4 × 2 =