Црвенковски ја отстапи пензијата во корист на партијата

Од:

Бранко Црвенковски, својата пензија ја остапува за потребите на партијата.

За Црвенковски, велат од партијата, личниот интерес не смее да биде поголем од државните интереси.

„За разлика од нас, во ВМРО-ДПМНЕ има тепачки за функции. Сите во СДСМ и во коалицијата со своите одлуки покажаа голема етичка вредност и постапки, а со одлуката за бојкот на изборите серија идни градоначалници и советници на СДСМ се жртвуваа од своите примања. Кога ние ќе дадеме оставка и ние ќе немаме плата. Тоа е најмала жртва за иднината на Македонија. Апанажата е законско решение и индивидуална одлука на секој пратеник. Некој може да ја зема, некој може да се откаже. Што ќе се одлучи ќе видиме понатаму“, рече Игор Ивановски.

23 comments

Miki 20/02/2013 - 15:26 at 15:26

Bravo za Crvenkovski.E ova treba da bide primer za site politicari, a ne zaradi licniot interes da napustaat partija potocno da menuvaat partii.Bravo za BC

Reply
Pozdrav od Bitola 20/02/2013 - 15:27 at 15:27

Uf bre Brane da ne puknis…duri cela plata…sekoj den izmisluvas klovnovski ludorii i vo nasata istorija ke bidis zapameten po niv…te gleda Brane ne se sekiraj te gleda narodot i se si vrzva vo krpce,nisto ne ti propusta…sega Brane ne plati,ne dvorovi carski sve Brane ke zrtvovas ama dzabe ti e ne ti vrvi…prozren si veke…ideologot na anti-makedonskata borba e olicetvorena vo Tvojot lik i nikogas nemozis da ja smenis…

Reply
Ернесто 21/02/2013 - 14:34 at 14:34

Талат тебе ти ја отстапува платата?

Reply
al capone 20/02/2013 - 17:38 at 17:38

a ba bitoljaa idi navedni se malku te bara talat .. ministero vas :)

Reply
САШО 20/02/2013 - 17:40 at 17:40

а бе Битолчанец!!
ти тујџи апчина да не си се напил???

Reply
Subrata tatamata 20/02/2013 - 18:13 at 18:13

EEEEEEEvegoooooooo!!!!!
Dobro bre bitolcanec, znaes deka ne nasekira! Najozbilno!!!!! Pa pisi bre od vreme navreme nesto, zosto ne ni e interesno bez tebe. Ne sto si ni simpaticen tuku nekako se naviknavne na tvoive zeleni. te molam prodolzi! Pozdrav i ko ke dojdes u sk imas pijacka!

Reply
sony 20/02/2013 - 18:17 at 18:17

Значи во право бил Цацко од к-15,ако Бране снема пари си разменува по 100 евра.Истото го рече и Стевчо,дека доволно е обезбеден и не зависи од пензијата.

Reply
Brane 20/02/2013 - 19:09 at 19:09

UF sto stori bre .Abre ovoj Branko treba da se proglasi zanobelova nagrada za DAREZLIVOS.Ili ne e loso da go proglasime za SVETEC posto mnogu pomaga na narodot.Vakov covek retko se raga ,samo neznam od sto ce zivejt negovata familija posto ce gi ostajt bes pari.Ete Brane za brzo vreme ce stani GENIJA

Reply
Arman 21/02/2013 - 12:45 at 12:45

Za darezlivos, a? Dobro. Urgiraj kaj bitolcanecot… on e odgovoren za nagradi i priznanija.

Reply
BB 20/02/2013 - 19:11 at 19:11

Veruvam vo Branko,no ne se soglasuvam da go napravi toj chekor…………….

Reply
Donka 20/02/2013 - 20:01 at 20:01

Do pozdrav od Bitola
Ocigledno non stop si dezuren i sekade samo ja napagas opozicijata.Za zalenje si ocigledno cim si padnal tolku nisko kako nekoj papagal isto kako gazdata tvoj Branko pa Branko.Izgleda neznaes ili taka ti kazale deka Branko e uste premier.Samo da ti kazam Gruevski e premier veke 7 godini .

Reply
kumanovac 20/02/2013 - 20:18 at 20:18

I dosega imam slushano za chesnosta na Branko koj navistina nema nitu edna damka inaku da imashe Gvujo dosega ke go stopati zatvoreshe.Inaku za razlika od nego premierot kvazi patriot ima mnogu fleki vo svojot mandat koi pokushava da gi prenese na svoite roditeli da bi toj ostanal chist.Zarem postojat maloumni gradjani na ovaa drzava koi mu veruvaat na negovite lagi.Jas pripagjam na gragjani na ovaa drzava koi vo svojot raboten vek imale solidni primanja i pokraj kakva bilo shtednja ne se mozele da zashtedat za eden stan a ne za chetiri kako uspeala majkata na Grujo.Dali sme normalni da poveruvame na vakvi lagi.

Reply
oceski 20/02/2013 - 22:02 at 22:02

bravo za branko, em covecki, em cesno em maski, vistinski patriot-i za narod, i za drzava i za partija. a bitola i drugite kako nego- niv gi dupcel i ce gi dupci taljat, izgleda im se sviga, pa pederska rabora se znae, od niv nitu bilo nitu ce bide drzava, ce ni ja rasturat i ova sto ja imame.

Reply
ber 20/02/2013 - 23:49 at 23:49

Kogake gi dade vo dobrotvorni celi, togas ke recam bravo. Vaka samo finti pravi, 100.000 den vo kasata na SDSM, a 120.000 denari plata zema od kasata na SDSM. Na kogo mackate oci? I ako ne gi priznava instituciite na drzavata, togas zosto voopsto da zema nesto, neka se otkaze vo celost.

Reply
Dobromir 21/02/2013 - 00:25 at 00:25

Ех баш ми е жал за овој Бранко !!!-не ми се верува дека друг ваков скопски мангуп не се има родено.Ама едно друго не ми е јасно,како ќе живее сега,Скопје е многу скап град и што ќе јаде,како ќе ги почести другарите ко ќе излезат на пиво…можеби кафанџиите му даваат на пишанка,ех Бранко што ти требаша и оваа лудост покрај сите други глупости што ги направи за овие 40 денови…дали некој че му поверува на оваа детска игра,затоа што досега вистината му се покажа како хендикеп…

Reply
Ернесто 21/02/2013 - 14:34 at 14:34

Зрел си за интервју кај Талат.

Reply
Slenka 21/02/2013 - 01:40 at 01:40

Бранко, зар имаш друга каса освен онаа на СДСМ, каде што ги чуваш парите. Стварно мангуп, Турците у мало викава – ербап бил, пилав јал!

Reply
Rase 21/02/2013 - 08:46 at 08:46

A ha ha ha garant site kje se otkazat i od apanazata. A ako dojdat slednite od listata i tie si podnesat ostavka i na niv kje im sledi apanaza???? Mislam deka kje bese najposteno BC i negovite bliski da se otkazea i od stanovite so gi imaaat i da vidish edno cudo fanovi i pristapnici kon sds.

Reply
Arman 21/02/2013 - 12:46 at 12:46

Pa ti sto ne mu go prepises stanot na vmro?

Reply
Ернесто 21/02/2013 - 14:35 at 14:35

Влатко ќе се откажел од новата куќа во Бардовци…само ти да бидиш среќен.

Reply
Александар 21/02/2013 - 09:41 at 09:41

Битолчанец анти Македонски е ” УЧК на чело на АРМ” а не е Бранко. Ти за жал како и много други како тебе се движите по погрешен колосек, за жалење сте….

Reply
Arman 21/02/2013 - 12:47 at 12:47

Drugarce… steta e takvite sto vozduhot ni go disat, ja ne odam podaleku so stetata.

Reply
Od nekoj 21/02/2013 - 11:35 at 11:35

Ovie Vmrovcive se palat na Branko.Teska pederana se,da bea pravi mazi i patrioti nemase da gi dupi Ahmeti kako ke posaka.Grujo patorot uste poveke se rasiri od steganje od pozadi od negovata albanska koaliciona grupa.

Reply

Leave a Comment

two + 14 =