zlatna kopacka

Спорт

ВИДЕО: Меси ја прими „Златната копачка“

А1он
На денешната специјална церемонија, суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси го доби својата рекордна шеста „Златна копачка“, откако стана најдобар стрелец за сезоната 2018/19. Аргентинецот ја