zlatan

Спорт

Клоп: Златан е еден од најдобрите играчи на сите времиња, тој го извлекува максимумот од своето тело

А1он
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го сподели своето мислење за напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ. – Златан, каков играч! Го видов како се бори по
Спорт

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда за навредите кон Ибрахимовиќ

А1он
Суспензија од еден натпревар на домашен терен без присуство на публика и парична казна во износ од 25.000 евра изрече денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА)
Магазин

ВИДЕО: Златан приреди шоу за збунетите Италијанци на Сан Ремо – се појави на сцена со фолк хитот „Јутро је“

А1он
Непредвидливиот и секогаш оригинален Златан Ибрахимовиќ вечерва уште еднаш успеа да ги изненади ситe, со специјално појавување на сцената на познатиот музички фестивал Сан Ремо,
Спорт

ВИДЕО: Ибра стигна до 500 голови во кариерата, го зацврсти местото меѓу најдобрите напаѓачи во историјата

А1он
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ, со двата голови за Милан во триумфот над Кротоне изминатиот викенд ја надмина бројката од 500 постигнати голови во кариерата. 39-годишниот
Спорт

Ибрахимовиќ: Можам да играм на мое ниво до 50-годишна возраст

А1он
Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ изјави дека може да игра фудбал на негово ниво до 50-годишна возраст. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец ќе стане слободен агент во зима