zeljko joksimovic

Регион

Жељко Јоксимовиќ планира да ја купи новинската агенција Танјуг, тврдат медиуми

А1он
Приватната компанија Минакорд медиум во сопственост на српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ и косопственичката на ТВ К1, Мања Грчиќ, ја купува новинската агенција Танјуг, објави Њузмакс
Култура

Охридско лето се предомисли, Жељко Јоксимовиќ нема да има концерт

Ана Василевска
Концертот на српскиот пејач Жељко Јоксимовќ кој беше предвиден во програмата за Охридско лето, продолжува да ја бранува јавноста. Откако концертот наиде на бројни критики,
Култура

И покрај критиките, Жељко Јоксимовиќ ќе настапи на „Охридско лето“

Ана Василевска
По бројните негодувања од јавноста откако беше објавена програмата на фестивалот „Охридско лето“, на која се гледа дека е предвиден и концерт на српскиот пејач