zagubi

Спорт

Надал загуби само 4 гема и ја забележа 81-та победа на „Ролан Гарос“

Носителот на 16 „Гренд слем“ титули и светски број 1, Рафаел Надал загуби само четири гема на „Сузан Ланглен“, постигнувајќи ја 81-та победа на „Ролан