zagina minister

Свет

Мексиканскиот министер за јавна безбедност загина во хеликоптерска несреќа

А1он
Mексиканскиот министер за јавна безбедност на сојузната држава Агуаскалиентес во централно Мексико загина во хеликоптерска несреќа во која загинаа вкупно пет лица, објави гувернерот на