Vuk Jeremic

Регион

После оставката на Јеремиќ, оставки поднесоа и членовите на Претседателството на Народната партија

А1он
После оставката Вук Јеремиќ, кој поднесе оставка од функцијата претседател на Народната партија, денеска оставки поднесоа и сите членови на Претседателството. – Имајќи ги предвид
Регион

Јеремиќ: „Сојузот за Србија“ веќе не постои, опозицијата ќе остане здружена во полабав формат

А1он
Сојузот за Србија како здружување на српската опозиција повеќе не постои, а таа отсега ќе соработува во нов, полабав формат, со цел партиите ги зајакнуваат
Регион

(ВИДЕО) Демонстранти го удрија Вук Јеремиќ по глава и го избркаа: Оди во Америка да лижеш задници

А1он
Лидерот на српската опозициска Народна партија, Вук Јеремиќ, дојде пред Собранието за да им се придружи на демонстрантите, но тие штом го забележаа вербално го
Регион

Јеремиќ: Одам во Вашингтон за да ја отстранам опасноста САД да спречат промена на власта во Србија

А1он
Еден од лидерите на опозицискиот блок Сојуз за Србија (СзС), Вук Јеремиќ   најави дека следната недела ќе замине во посета на Вашингтон со цел да