vuk borilovic

Регион

Срушена е куќата на масовниот убиец Вук Бориловиќ од Црна Гора

А1он
Вчера во цетинската населба Медовина по наредба на надлежен инспекциски надзор е срушена куќата на Вук Бориловиќ, масовен убиец од Црна Гора. Уривањето започна околу
Регион

Ненад Калуѓеровиќ на распит во црногорското обвинителството

А1он
Во црногорското Вишо државно обвинителство (ВДТ) вечерва е сослушан Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње во својство на граѓанин, потврдила за „Вијести“ шефицата на ВДТ, Лепа Меденица.
Регион

Убиецот од Цетиње имал пријави за насилничко однесување, бил осуден за напад на колега

А1он
Извршителот на масакрот во Цетиње, Вук Бориловиќ, проблематично минато и една пресуда за напад откриваат црногорските медиуми. Според информациите на Побједа, Бориловиќ имал неколку пријави
Регион

Кој е човекот кој го застрела убиецот од Цетиње: Бил суден за убиство, осомничен за тероризам

А1он
Ненад Калуѓеровиќ, за кој се верува дека вчера попладне го испукал смртоносниот куршум кон масовниот убиец на Цетиње, Вук Бориловиќ, има богата и бизарна биографија.
Регион

Полицијата преговара со Ненад Калуѓеровиќ да се предаде: Убиецот го ранил полицаец, па тој го докрајчил

А1он
Според неофицијални информации, наводно се водат преговори меѓу Ненад Калуѓеровиќ и полицијата за да се предаде бидејќи тој го напуштил местото на настанот откако го
Регион

Помрачување на умот-кај убиецот од Цетиње имало еден сомнителен детаљ

А1он
По вчерашниот масакр, се огласија колегите од Националниот парк „Ловќен“ и пријателите на убиецот Вук Бориловиќ (34), и открија дека тој во последно време бил