vonredni izbori

Свет

Хоти: Само вонредните избори се решение за Косово

Шефот на пратеничката група на најголемата опозициска партија во косовското Собрание, Демократскиот сојуз на Косово, Авдулах Хоти смета дека единственото решение за институционалната криза во