volt dizni

Свет

И за вработениете во „Волт Дизни“ вакцинацијата е задолжителна

А1он
„Волт Дизни“ стана најновата американска компанија што објави дека ќе бара целиот персонал да биде вакциниран против коронавирус, по слични најави од Гугл и Фејсбук.
Магазин

Над 1.500 ретки предмети од Дизниленд на аукција во декември во Лос Анџелес

А1он
Галеријата „Ван Итн“ во Лос Анџелес се подготвува за аукција со над 1.500 ретки предмети од Дизниленд и Светот на Волт Дизни, кои датираат уште