voditel

Свет

Скандал во Би-Би-Си: Познат водител е манијак, го криеле неговото име додека не проговори неговата сопруга

А1он
Водителот на Би-Би-Си Хју Едвардс е именуван како личност која вознемирувал дете и му платила 35.000 фунти за експлицитни фотографии. Скандалот кој ја тресе британската
Свет

Водителот Алекс Џонс пријави банкрот – треба да плати отштета од една милијарда долари

А1он
Контроверзниот американски водител Алекс Џонс денеска поднесе барање за банкрот, откако пред помалку од два месеци судската порота одлучи дека тој и неговата компанија „Инфоварс“