vladislav ribnikar

Регион

Нов инцидент во „Рибникар“ во Белград: ученик донел нож, одведен е во полиција

А1он
Училишниот полицаец на основното училиште „Владислав Рибникар“ пронашол нож во ранецот на еден од учениците јавуваат српските медиуми. Според информациите во училиштето немало никакви инциденти.
Регион

Утре почнува судењето на родителите на Коста кој изврши масовно убиство во училиштето „Владислав Рибникар“

А1он
Во Вишиот суд во Белград утре почнува судењето на родителите на Коста Кецмановиќ, кој во мај минатата година уби девет ученици и еден член на