vimboldon

Спорт

Ривалите на Ѓоковиќ и на Федерер ги предадоа мечевите во вториот сет од првото коло на Вимблдон

А1он
Двајца од фаворитите за триумф на машкиот турнир на Вимблдон оваа година Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер без многу напори се пласираа во второто коло
Спорт

Ѓорческа го заврши настапот во квалификациите на Вимблдон, елиминирана и во двојки

А1он
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа со два пораза денеска го заврши настапот во квалификациите на Вимблдон. Таа загуби во првото коло во двете конкуренции (сингл и
Спорт

Ѓорческа поразена на стартот од квалификациите на Вимблдон

А1он
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа го загуби мечот од првото коло од квалификациите на Вимблдон. Таа е поразена од првата носителка во квалификациите Александра Круниќ од
Спорт

ВИДЕО: Како танцуваа Новак и Серена?

А1он
После турнирот во Вимблдон традиционално се организира свечената вечера на која присуствуваат победниците и многу други гости. Новак Ѓоковиќ и Серена Вилијамс се годинешните победници