vilijams

Спорт

Џорџ Расел потпиша за Вилијамс

Кристијан Ландов
Младиот британски возач Џорџ Расел потпиша повеќегодишен договор со Вилијамс и од следната сезона ќе вози за оваа екипа во Формула 1. – Се чувствувам
Спорт

Венус Вилијамс се избори за ново финале на Вимблдон

А1он
Американката Венус Вилијамс се избори за ново финале на неофицијалното Светско тениско првенство, Вимблдон. Десетата носителка на третиот овогодишен Гренд слем, Вилијамс во полуфиналето беше