veselin vukovic

Спорт

Легендата на ракометот, Веселин Вуковиќ претепан од неговиот син

А1он
Веселин Вуковиќ (65), ракометната легенда и поранешен селектор на српската репрезентација, бил претепан од неговиот 35 годишен син П.В. Нападот се случил пред Специјалната болница