venera

Свет

Коосновачот на OceanGate има нов проект, сака да испрати 1.000 луѓе на Венера

А1он
Коосновачот на OceanGate, компанијата која го организираше трагичното патување со подморница до потонатиот брод Титаник, сега планира да испрати луѓе во Венера. Гилермо Сонлајн, кој
Магазин

ВИДЕО: На Венера пронајден е гас што на Земјата е признак на живот

А1он
Во атмосферата на Венера се откриени траги од гасот фосфин, што може да навести досега непознати за науката процеси на оваа наша соседна планета. Имено,
Магазин

На Венера има живот, претпоставуваат научниците

А1он
Група научници под раководство на Сара Сигер од Масачусетскиот технолошки институт објави теоретски модел кој претпоставува дека во сулфурните облаци на Венера може да постојат