vavrinka

Спорт

(ВИДЕО) Сега немаш ништо да ми кажеш? Вавринка остана зачуден: молам?

А1он
Холгер Рун можеби го носи прекарот „новиот Ѓоковиќ“ поради неговиот талент на теренот, но кога станува збор за однесувањето – тие се небо и земја.
Спорт

Вавринка: Полесно да се игра против Ѓоковиќ отколку со Федерер и Надал

А1он
Трикратниот гренд слем шампион, Стен Вавринка е еден од тенисерите кои имаа шанса во својата долга кариера да игра против големата тројка, Роџер Федерер, Рафаел
Спорт

Вавринка елиминиран во првото коло на Вимблдон

А1он
Русинот Данил Медведев го направи првото големо изненадување на Вимблдон, откако на првиот натпреварувачки ден го елиминира третиот светски рекет Станислас Вавринка. Медведев кој се
Спорт

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

А1он
Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло. Британецот загуби речиси добиен меч во дуелот против Алберт