vanco uzunov

Економија

(ВИДЕО) Узунов: Даночниот систем е во хаос, сиромашните плаќаат, богатите се богатат

А1он
Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор Ванчо Узунов
Економија Македонија

Узунов: Транспортерите ќе имаа образ да се бунат за поскапувањето на акцизата ако ги намалеа цените кога падна цената на нафтата

Маја Илиевска-Пачемска
Граѓаните нема да ја почувствуваат разликата на цената на горивото со акциза зголемена за три денари по литар оти прво не возат поради ограничувањата, а