urosevac

Регион

Македонски државјанин пронајден мртов во мотел во Урошевац

А1он
Маж на 61-годишна возраст, државјанин на Република Северна Македонија, е пронајден вчера попладне мртов во мотел во областа на градот Урошевац во Косово, јави дописникот
Регион

Две сестри паднаа од зграда во Урошевац, една почина

А1он
Косовската полиција соопшти дека вчера во Урошевац две девојчиња паднаа од зграда. Канун Весељи, портпаролот на полицијата за регионот Урошевац, изјави дека една од нив