urnat avion

Свет

ВИДЕО: Нуркачи ги пребаруваат остатоците од урнатиот Боинг 737, лоцирани црните кутии

А1он
Индонезиската морнарица објави видео на кое се гледа како нуркачите пребаруваат по остатоците од урнатиот авион кој падна во морето во текот на викендот. Продолжува
Свет

ВИДЕО: Се урна авион Ф-16 на Американската војска, по пилотот се трага

А1он
Борбен авион-ловец на Американското воено воздухопловство денеска се урнал за време на лет за обука во ненаселен дел од сојузната држава Мичиген, јавија медиумите од
Свет

Авион преоптоварен со половина тон кокаин се урна во Папуа

А1он
Австралиската полиција соопшти дека мал авион Цесна се урнал веднаш по полетувањето од Папуа Нова Гвинеја, бидејќи бил преоптоварен со кокаин наменет за австралискиот црн
Регион

Во Хрватска се урна воен авион за обука, две лица загинаа

А1он
Околу 16 часот во Хрватска, во близина на Задар, се урна авион пилатус. Порталот Индекс неофицијално дознава дека во инцидентот загинале две лица. Хрватското Министерство
Uncategorized Свет

Авганистан: Воениот авион на САД се урнал поради дефект на моторот

А1он
Авганистански официјални лица потврдија дека уривањето на американскиот воен авион Бомбардиер Е-11А што завчера се случи вo провинцијата Газин, Авганистан, се случило по техничка неисправност
Свет

ВИДЕО: Урнатиот авион во Авганистан е на армијата на САД

А1он
Авионот кој денеска се урна во Авганистан е на Воено-воздухопловните сили на САД, соопшти Дејвид Голдфејн, претставник на Пентагон, пренесе изданието „Милитари.ком“. Според „Си-би-ес“, авионот