ukrainsa

Свет

Џумхур од Комисијата на ОН за Украина: Регистрирани случаи на злосторства врз деца

А1он
Јасминка Џумхур од независната меѓународна истражна комисија за Украина формирана од Обединетите нации изјави дека Комисијата регистрирала одреден број злосторства врз деца убиени со огнено
Свет

Киев: Русите во Украина оштетиле околу 32 илјади цивилни објекти

А1он
Во руските напади врз Украина оштетени се околу 32 илјади цивилни цели и повеќе од 700 критични инфраструктурни објекти од почетокот на инвазијата во февруари,