uapsena novinarka

Регион

Ослободена е руската новинарка која вчера беше уапсена во Косово

А1он
Властите во Приштина ја ослободија притворената новинарка на Комсомол Правда, Дарија Асламова, која синоќа беше приведена на Косово. „Дарија Асламова ја контактираше нашата редакција и
Регион

Косовската полиција ја уапси руската новинарка Дарија Асламова под сомнение за шпионажа

А1он
Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља потврди дека безбедносните органи ја уапсиле новинарка, Русинката Дарија Асламова, на северот на земјата. Во објава на