turbulencii

Магазин

(ВИДЕО) Застрашувачка снимка од авионот: влета во силни турбуленции, па ги рафрла патниците на таван

А1он
Видеото снимено од патник од Кина на кое се гледа што се случило за време на летот од Шангај до Пекинг минатиот понеделник ги шокираше
Магазин

ВИДЕО: Турбуленции направија хаос во авион, бебе излетало од раце на родителите

А1он
Патниците врескале од ужас додека силните турбуленции предизвикаа хаос на летот од Ангола до Португалија. Храната, пијалокот и работите останаа расфрлани на подот, па дури
Свет

ВИДЕО: Силни турбуленции, повредени 10 патници-снимка на летот над Лисабон

А1он
Иако пилотите знаат по какви временски услови летаат, тие често наидуваат на турбуленции. И тогаш авионот може да падне за повеќе од 1.000 метри. Таквото
Магазин

ВИДЕО: Врисоци, летаат предмети-снимки за најстрашните турбуленции во авионите

А1он
Турбуленцијата е една од најлошите нешта што може да се доживееат на летот, а луѓето на ТикТок ги споделија најстрашните снимки од патувања што ги
Свет

Најмалку 36 повредени, од кои 11 сериозно поради турбуленции на лет за Хаваи

А1он
Aвион на компанијата „Хаваи ерлајнс“, што летал на линијата од Феникс, Аризона, до Хонолулу, Хаваи, вчера, на 30-тина минути пред слетувањето доживеал силни турбуленции, при