trgovski dogovor

Свет

Европскиот парламент го изгласа трговски договор помеѓу ЕУ и Велика Британија

А1он
Со 660 гласови „за“, пет „против“ и 32 воздржани европратениците вчера го изгласаа трговскиот договор помеѓу Велика Британија и Европска Унија по Брегзит, со што
Свет

Земјите-членки на ЕУ едногласно го одобрија трговскиот договор за Брегзит

А1он
Амбасадорите од 27-те земји-членки на ЕУ дадоа зелено светло за договорот со Велика Британија за трговските односи по Брегзит да стапи во сила на 1
Свет

Состанок на амбасадорите на ЕУ за договорот со Лондон

А1он
Амбасадорите на земјите од Европската унија денеска во Брисел ќе разговараат за трговскиот договор за напуштање на Велика Британија на Унијата. „Германското претседателство со Советот
Економија

Трамп најави скорешни преговори за „втора фаза“ од трговскиот договор со Кина

А1он
Преговорите за втората фаза од трговскиот договор на САД и Кина наскоро ќе почнат, изјави американскиот претседател Доналд Трамп од говорницата на Светскиот економски форум