tomas grinfild

Свет

Томас-Гринфилд: Русија да се исфрли од Советот за човекови права на ОН

А1он
Американската амбасадорка во ОН Линда Томас-Гринфилд повика на исфрлање на Русија од Советот за човекови права на ОН. За таква одлука ќе биде потребно гласање
Свет

Томас-Гринфилд: Светот за влакно избегна нуклеарна катастрофа

А1он
Светот за влакно избегна нуклеарна катастрофа, кога избувна пожар за време на рускиот напад врз нуклеарната централа Запорожје во Украина, изјави денеска американската амбасадорка во