titula

Спорт

Ѓоковиќ: Моето ниво оваа недела е повисоко отколку во последните месеци

А1он
Новак Ѓоковиќ направи совршени подготовки за Мастерс турнирот во Шангај, откако ја освои титулата во Токио без да изгуби сет. Во финалето, Ноле беше категоричен
Спорт

Маркез со херојски подвиг и четврта последователна титула во МотоГП

А1он
Пилотот на Хонда, Марк Маркез победи на трката во Тајланд и со тоа стана осумкратен шампион на едвај 26 години! Шпанецот ја освои четвртата последователна
Спорт

Басилашвили го изненади Дел Потро за титулата во Пекинг

Грузискиот тенисер Николоз Басилашвили победи на турнирот во Пекинг, откако во финалето го совлада фаворизираниот Хуан Мартин дел Потро од Аргентина. Басилашвили го изненади четвртиот
Спорт

Нурмагомедов ја одбрани УФЦ титулата

Рускиот борач Хабиб Нурмагомедов ја одбрани УФЦ титулата, откако со технички нокаут во четвртата рунда го победи Ирецот Конор Мекгрегор. Нурмагомедов доминираше во првите две