tim

Спорт

Тим го победи Нишикори и чека пораз на Федерер за пласман во полуфиналето

А1он
Австрискиот тенисер Доминик Тим ја постигна првата победа во финалниот АТП турнир во Лондон, чиј награден фонд изнесува 8,5 милиони долари. Шестиот носител на турнирот