tatarski

Свет

Девојка во Русија е осудена на 27 години затвор за убиството на воениот блогер Владлен Татарски

А1он
Русинката Дарја Трепова е осудена на 27 години затвор за убиството на воениот блогер Владлен Татарски минатиот април. Татарски беше убиен од бомба во статуа
Свет

Московскиот суд ја одби жалбата на Дарија Трепова, која беше обвинета за терористички напад

А1он
Московскиот градски суд го потврди апсењето на Дарија Трепова, која беше обвинета за терористички напад во кафуле во Санкт Петербург кога беше убиен воениот блогер
Свет

Русија: Идентификувавме уште еден од напаѓачите на Татарски

А1он
Руската државна новинска агенција Тас објави дека властите во Русија идентификувале уште еден осомничен за експлозијата во која загина воениот блогер Владлен Татарски во кафуле
Свет

(ВИДЕО) Погребан рускиот воен блогер кој беше убиен во Санкт Петербург: „Вагнеровци“ место венец донесоа чекан

А1он
Рускиот воен блогер Владлен Татарски, кој беше убиен во експлозија што се случи на 2 април во кафуле во Санкт Петербург, беше погребан денеска во
Свет

(ВИДЕО) Пресврт во убиството на рускиот блогер: Ние го убивме, а не Трепова

А1он
Окружниот суд во Москва го одобри барањето на обвинителството за притвор на Дарија Трепова, која беше уапсена по експлозијата во која во неделата загина прокремљскиот
Свет

Путин постхумно го одликуваше загинатиот воен репортер Владлен Татарски со Орден за храброст

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин денеска му додели Орден за храброст на воениот известувач Владлен Татарски, кој загина во експлозија во кафуле во Санкт Петербург. Во
Свет

Песков: Убиството на Татарски е терористички чин

А1он
Убиството на воениот известувач Владлен Татарски е терористички чин, а за инцидентот веднаш e информиран претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска на новинарите портпаролот
Свет

„Шот“: Убиството на Татарски го организирал поранешниот новинар Роман Попков

А1он
Дарја Трепова, која е осомничена за убиството на познатиот руски воен блогер Владлен Татарски, призна дека ја регрутирал човек поврзан со Украинската служба за безбедност