svilar

Спорт

Голем пресврт: Пикси го повика отпишаниот голман на ЕП

А1он
Голманот на Рома, Миле Свилар се најде на списокот на селекторот Драган Стојковиќ Пикси за претстојното Европско првенство. Оваа вест ја пренесоа српските медиуми наведувајќи