svajnstajger

Спорт

Швајнштајгер една година во Чикаго

А1он
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Бастијан Швајнштајгер ќе премине во американската лига во тимот на Чикаго. Јунајтед му дозволи на поранешниот капитен на германскиот национален тим
Спорт

Швајнштајгер ја заврши репрезентативната кариера

А1он
Германскиот фудбалски репрезентативец Бастијан Швајнштајгер го одигра последниот натпревар за својата земја. Тој синоќа во Менхенгладбах со многу емоции стави крај на репрезентативната кариера. Швајнштајгер