surfanje

Спорт

Се удави млад сурфер (18), тој требаше да биде првиот белец од Тонга на Олимпијадата

А1он
Тажна вест доаѓа од Тонга. Младиот сурфер Џексон Џејмс Рајс (18), кој требаше да ја претставува својата земја на Олимпијадата, се удави додека нуркаше, потврди
Спорт

На 24 години почина поранешниот светски шампион во сурфање

А1он
Хавајскиот сурфер Калани Дејвид, поранешен јуниорски светски шампион, почина во Костарика на 24-годишна возраст, објавија светските агенции. Според првичните информации, тој имал „некаков напад и