sumo borenje

Спорт

ВИДЕО: Почина рускиот сумо-борач Џамбулат Хатохов, своевремено најдебелото дете во светот

А1он
Рускиот сумо-борач со свое место во Гинисовата книга на рекорди, Џамбулат Хатохов почина на 21-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја објави претседателот на Сојузот