sting

Магазин

Музички ѕвезди ја предупредуваат Меј поради опасноста на Брегзит врз музичката индустрија

Бројни битански музичари меѓу кои Стинг, Сер Сајмон Ратл, Ед Ширан и Дејмон Албарн во отворено писмо до британсиката премиерка Тереза Меј изразуваат загриженост поради
Магазин

Стинг го запали Скопје, публиката два пати го врати на бис

А1он
Легендарниот Стинг синоќа одржа спектакуларен концерт во спортскиот центар „Борис Трајковски“, каде што публиката, помеѓу која што имаше луѓе од сите генерации, бурно реагираа на
Магазин

Џо Самнер – специјален гостин на концертот на татко му Стинг во Скопје

А1он
Легендата на светската рок-сцена Стинг на концертот во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје на 15 октомври ќе настапи со своите долгогодишни соработници – гитаристите
Магазин

Стинг го продава својот стан вреден 56 милиони долари во њујоршката улица на богаташите

А1он
Британскиот рокер Стинг и неговата сопруга Труди Стајлер го продаваат станот во Њујорк Сити, кој се наоѓа на една од најскапите улици, во Централ Парк