stefano pioli

Спорт

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

А1он
Милан се договорил со главниот тренер на тимот Стефано Пиоли за продолжување на договорот, објави „Калчомеркато“. Според италијанскиот весник, договорот ќе биде потпишан откако извршниот
Спорт

Пиоли: Ибрахимовиќ дефинитивно го натера Милан да расте многу и ќе му даде на тимот многу повеќе

А1он
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли зборуваше за тоа како шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ влијаеше врз миланскиот клуб. – Лесно се сложувам со Ибрахимовиќ. Ние сме
Спорт

Пиоли по победата над Лацио: Веќе мислиме на Јувентус

А1он
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, беше задоволен по вчерашната победа над фаворитот Лацио со 3:0 на Олимпико. И покрај шпекулациите за неговата иднина, италијанскиот стручњак