stalin

Свет

Русите се помалку ги критикуваат репресиите на Сталин, покажа истражување на „Левада“

А1он
Жителите на Русија репресиите на Сталин веќе не ги сметаат за злосторства, покажуваат податоците на анкетата на центарот „Левада“, информира весникот „Ведомости“, цитиран од Би-Би-Си.