srbija koroanvirus

Регион

Кон: Прашање на време е кога невакцинираните ќе се заразат со вирусот

А1он
Епидемиологот Предраг Кон денеска изјави дека во Србија се смирува ширењето на заразата со коронавирусот и оти бројот на заразени лица ќе се намалува, јави
Регион

Ана Бранбиќ ја прими втората доза од вакцината на „Фајзер“

А1он
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ ја прими денеска и втората доза од вакцината на Фајзер. При ревакцинацијата таа ги повика граѓаните масовно да се приајвуваат