spiraki

Регион

Уште една грчка европратеничка „на тапет“ поради сомнежи за измама

А1он
Европратеничката Мариа Спираки нема да биде кандидатка за пратеник на Нова демократија на следните парламентарни избори во Грција, а паралелно ѝ е суспендирано и партиското
Регион

Спираки: На маса се сите парламентарни оружја на Нова демократија

А1он
Сите парламентарни оружја се на маса, вели портпаролката на грчката опозициска партија Нова демократија, Мариа Спираки во однос на веројатноста тие да достават иницијатива за