sopranovi

Магазин

Почина актерот што го глумеше таткото на Тони Сопрано

А1он
Џозеф Сираво, актерот кој остана запаметен по улогата на Џони Бој Сопрано, таткото на главниот лик Тони Сопрано во хит серијата „Сопранови“, починал на 64-годишна