solovjov

Свет

Пропагандистот на Путин бесен: Бомбардирајте ја Германија, нивните територии се сега наша цел

А1он
Германскиот канцелар Олаф Шолц се согласи да ја снабдува Украина со главните борбени тенкови Леопард 2. Исто така, се очекува Американците наскоро да потврдат дека