sneg slovenija

Регион

Снег целосно ја парализира Словенија: Над 160 дрвја паднаа на патиштата, делови од земјата без струја

А1он
Поради снегот што од викендот паѓа во Словенија на коловозите паднаа повеќе од 160 дрвја, а затворени за сообраќај беа неколку патишта. Најголеми проблеми со