skoda

Економија

Македонска премиера на „Skoda Enyaq“: Емотивен, ефикасен и електрифициран

А1он
Со претставувањето на сосема новиот ENYAQ на нашиот пазар, ŠKODA го прави следниот чекор во имплементацијата на својата стратегија за е-мобилност. Целосно електричниот SUV е
Економија

Светска премиера на целосно новиот Škoda Superb: Повеќе простор и удобност, шест ефикасни мотори и иновативни безбедносни системи

А1он
› Слобода на избор за клиентите: четвртата генерација на знаменосецот на Škoda Superb ќе биде достапна како лимузина и комби. › Градење на докажани јаки
Економија

Подобрување на просторот, удобноста и контролата: Škoda ги претставува внатрешните елементи на целосно новите генерации Kodiaq и Superb

А1он
› Škoda Smart Dials: позиционирани под централниот инфозабавен екран, овие приспособливи ротациони копчиња со дигитални дисплеи нудат нов пристап кон интуитивно ракување › Самостојниот 12,9-инчен
Магазин

Новата генерација на најпосакуваниот семеен автомобил е тука: Добредојдовте во новата ŠKODA Octavia

А1он
Бидејќи со сè што правиме, главниот фокус е секогаш на клиентот. Секој производ или услуга што ги нудиме целат кон тоа да предизвикаат пеперутки во
Магазин

Светска премиера на Škoda Scala – Редефинирање на компактната класа

А1он
Со нов карактер, нова технологија и ново име, ŠKODA SCALA целосно го редефинира сегментот на компактен автомобил за чешкиот бренд. Овој хечбек комбинира емотивен дизајн
Спорт

Синдикатот во „Шкода“ издејствуваа плата од 2.000 евра и бонус од 2.600 евра

А1он
Синдикатот во најголемата чешка автомобилска фабрика „Шкода“ издејствуваа најголеми зголемувања на платите од трансферот кон групацијата „Фолксваген“, а тоа е просечна плата од 2.000 евра,