sirijci

Свет

Ердоган и Киличдароглу не сакаат Турција да е „магацин“ за сириските бегалци

А1он
Прашањето за сириските бегалци во Турција се претвори во приоритетна тема пред неделниот судир на двајцата кандидати за претседателската функција, а Реџеп Таип Ердоган и
Свет

Германија од следната година ќе почне да депортира кривично осудени сириски бегалци

А1он
Германија денеска соопшти дека ќе дозволи идната година да истече важечката забрана за депортација на Сиријците, доколку тие претставуваат безбедносен ризик, а одлуката ќе ги