simona halep

Магазин

ВИДЕО: Светски познатата тенисерка се омажи за милијардер со потекло од Македонија

А1он
Една од најубавите тенисерки во светот и двократна шампионка на Грен слем, Романката Симона Халеп се омажи за македонскиот милијардер Тони Јуруч, со кој претходно
Спорт

Мечот Халеп – Рибакина најдобар за оваа година во изборот на ВТА

А1он
Финалниот натпревар на турнирот во Дубаи меѓу Романката Симона Халеп и претставничката на Казахстан Елена Рибакина е прогласен за најдобар во годинава што изминува, објави
Спорт

Халеп конечно го освои Рим, стигна до својата 22-ра титула

А1он
Симона Халеп ја заработи 22-та титула во својата кариера откако триумфираше на силниот тениски турнир на земјени терени во италијанската престолнина Рим со награден фонд
Спорт

Симона Халеп го обезбеди првото место на ВТА листата до крајот на годината

А1он
Романската тенисерка Симона Халеп годинава ќе ја заврши на првото место на ВТА листата. Таа најголемиот успех во кариерата го постигна со освојувањето на Ролан