simecka

Регион

Симецка: Ќе направиме сѐ Фицо да не формира влада

А1он
Михал Симецка, лидерот на либералната партија Прогресивна Словачка (ПС), која е второпласирана според гласовите од вчерашните парламентарни избори во Словачка, рече дека партијата ќе направи