simanic

Спорт

Лекарот на српската репрезентацијата објасни зошто му е изваден бубрег на Симаниќ

А1он
Кошаркарската федерација на Србија ја објави ситуацијата околу Бориша Симаниќ на кој за жал му беше отстранет бубрег по постоперативните компликации. „Српскиот репрезентативец Бориша Симаниќ,