shkotska

Свет

Џонсон: Шкотска треба да почека до следната генерација за ново гласање

А1он
Нов референдум за независност на Шкотска треба да се спроведува еднаш во генерација, изјави британскиот премиер Борис Џонсон, откако шкотската лидерка ги обнови повиците за